Medycyna estetyczna początki i urządzenia do salonu kosmetycznego

Medycyna estetyczna urodziła się we Francji 40 lat temu. Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej było pierwszym tego rodzaju na świecie, a następnie we Włoszech, Belgii i Hiszpanii. Początki były raczej trudne, ponieważ zabiegi estetyczne w tych wczesnych latach były tylko chirurgiczne (w XXI w. mamy dostęp do urządzenia do salonu kosmetycznego o najwyższej jakości i technologii). W tym czasie lekarze estetyczni i dermatolodzy kosmetyczni mieli bardzo niewiele rzeczywistych procedur medycznych do zaoferowania swoim pacjentom w leczeniu problemów estetycznych twarzy i ciała. Na początku lat 80. zaczęły pojawiać się realne procedury medyczne w Europie w celach estetycznych i kosmetycznych. Przeważnie w tym czasie sprowadzano je ze Stanów Zjednoczonych: były to zastrzyki kolagenu na i peelingi chemiczne. Jednak później europejskie badania nad medycyną estetyczną nabrały tempa. Kwas hialuronowy pojawił się na rynku, ponieważ odkryto, że można go stosować jako wypełniacz skóry na zmarszczki. W latach 90. stosowanie laserów oferowało lekarzom estetycznym i dermatologom kosmetycznym nowe możliwości.

Przyszłość medycyny estetycznej – urządzenia do salonu kosmetycznego

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci pragnienia pacjentów, by patrzeć i czuć się młodymi, podsycały medycynę estetyczną i dermatologię kosmetyczną: opracowano wiele różnych procedur w celu spełnienia wymagań. Były to między innymi urządzenia do salonu kosmetycznego. Ponieważ długość życia się wydłużyła, dzisiaj pacjenci nie tylko pytają o procedury estetyczne, ale także o sposób na utrzymanie się w dobrych warunkach fizycznych w ostatnich dziesięcioleciach życia. Bezpośrednim rezultatem jest pojawienie się i bardzo szybkie rozszerzenie medycyny przeciwstarzeniowej, która obejmuje starzenie się skóry i ogólne starzenie. Medycyna przeciwstarzeniowa może zaoferować starszym pacjentom lepsze odżywianie, suplementację diety witaminami, minerałami, przeciwutleniaczami i ewentualnie hormonalną terapią zastępczą, ale tylko w razie potrzeby.

Co będzie dalej?

Dzisiaj i w najbliższej przyszłości zarówno medycyna estetyczna, jak i medycyna przeciwstarzeniowa zaoferują naszym pacjentom, którzy żyją dłużej, lepsze samopoczucie dzięki zabiegom estetycznym dla starzenia się skóry i zabiegom przeciwstarzeniowym dla ogólnego starzenia się. Urządzenia do salonu kosmetycznego zyskują na popularności z dnia na dzień. Medycyna estetyczna kwitnie, ale wszyscy lekarze powinni być odpowiednio przeszkoleni, aby jej przyszłość była jasna.

Dodaj komentarz